1Užkrečiamos ligos – infekcinės ligos, kurias sukelia įvairūs mikroorganizmai (virusai, bakterijos, pirmuonys) patekę ar išplitę žmogaus organizme. Žmonės jomis gali užsikrėsti įvairiausiais būdais: per orą, vandenį, maistą, gyvūnus, nešvarias rankas, buities reikmenis.

Kadangi sergamumas gripu ir kitomis užkrečiamomis ligomis šiuo metu yra padidėjęs, labai prašome tėvelius atkreipti dėmesį į vaikų sveikatos būklę ir nevesti į ugdymo įstaigą, jei vaikas namuose skundžiasi pilvo skausmais, viduriavimu, pykinimu, galvos skausmu ar silpnumu. Taip pat vertėtų likti namuose ir / ar kreiptis į šeimos gydytoją, jei pasireiškia peršalimo ligų simtomai ( gerklės skausmas, kosulys, temperatūra, bėrimai ant kūno.).

Po ligos vaikams į ugdymo įstaigą sugrįžti rekomenduojama tik visiškai pasveikus ir pasikonsultavus su šeimos gydytoju!,

Daugiau informacijos apie užkrečiamas ligas galite rasti internetiniame puslapyje https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/uzkreciamosios-ligos/

BŪKIME ATSAKINGI, SAUGOKIME SAVO IR APLINKINIŲ SVEIKATĄ!

Parengė visuomenės sveikatos specialitė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Žydrūnė Bernotienė