foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+370 389 72529
pasakosld@pasaka.utena.lm.lt

1.9.1,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrida Lindgren)

Balandžio 16-20 dienomis darželyje buvo vykdomas projektas „Knyga-mano draugas“. Visą savaitę vaikai kalbėjo apie knygas, patys jas kūrė, iliustravo, lankėsi bibliotekoje, išmoko jas saugoti ir tausoti. Tėvų pagalba buvo surengta nematytų knygų paroda.

Vaikus aplankė poetė Zita Gaižauskaitė. Susitikimo metu poetė deklamavo savo eilėraščius, jų veikėjais tapo patys vaikai. Atsidėkodami už  įdomų susitikimą vaikai deklamavo poetės eilėraščius, padovanojo dainą. Vaikų pasirodymu poetė buvo sužavėta. Po susitikimo buvo galima gauti poetės autografą. Renginį organizavo Knygų fėja (auklėtoja Laima Vaičiulienė) ir Padaužiukas (auklėtoja Jolanta Petrulionienė).  

Auklėtoja Jolanta Petrulionienė

nuotraukos

9.4Balandžio 18 dieną priešmokyklinių bei „Kiškučių“ ir „Smalsiukų“ grupių vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime apie geriamąjį vandenį. Tai Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos inicijuotas švietėjiškas projektas vaikams. Projekto tikslas - šviesti vaikus apie geriamąjį vandenį Lietuvoje ir pasaulyje, apie geriamojo vandens kokybę, naudą, bei įtaką sveikatai, apie geriamojo vandens gavybą ir ruošimo technologijas. Užsiėmimą „Ar tau įdomus geriamasis vanduo?“ vedė Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytoja Ramunė Albrektienė.

 

 

 

nuotraukos

2Balandžio 9 dieną mūsų įstaiga dalyvavo respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ organizuotos sveikatinimo akcijos „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, skirtos Pasaulinei sveikatos dienai paminėti, masiniame bėgime „Aš bėgu  2018“.

 

 

 

 

 

 

nuotraukos

9Kovo 19-23 d. priešmokyklinių grupių vaikai įsijungė į „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018“. Mokėmės būti kartu, padėti greta esančiam draugui, vertinti kas yra gera ir kas bloga, numatyti poelgių pasekmes sau ir kitiems, bendradarbiauti ir daryti kuo daugiau gerų ir gražių darbų. Savaitė prasidėjo pokalbiais, diskusijomis, pamokančių kūrinėlių skaitymu. Savaitės eigoje vaikai lankė vieni kitus ir keitėsi pačių pagamintomis dovanėlėmis, linkėdami gerumo ir draugiškumo. Kūrėme „Draugystės knygą. Vaikai knygą iliustravo piešiniais, rašė žodžius apie draugystę. Visą savaitę vieni kitiems dovanojo gerą žodį, šiltą šypseną ir švelnų apsikabinimą. Paskutinę savaitės dieną rinkome draugiškiausią grupės vaiką.

                                                    Priešmokyklinio ugdymo pedagogės

 

 

nuotraukos

4.2Kovo 19 - 23 dienomis darželyje buvo vykdomas projektas „ Žemė ir Vanduo“., skirtas Vanens ir Žemės dienai paminėti. Savaitė prasidėjo pokalbiais grupėse apie žemę, orą, vėją, kritulius, saulę ir vandenį, jų svarbą visiems žemės gyventojams. Vaikai eksperimentavo, mokėsi pajusti, ragavo , tyrinėjo, kūrė įvairius kūrybinius darbelius. Taip pat visą savaitę ruošėsi šventės užbaigimui. Mokėsi šokių, dainų, eilėraščių. Visų grupių pasirodymai buvo įspūdingi ir gražūs. Vaikai su auklėtojomis klijavo ir papuošė Žemės rutulį savo nupieštais paukščiais, gyvūnais, gėlėmis, medžiais, žuvytėmis, žmonėmis... Šventė baibėsi lauke. Susikibę rankomis pasižadėjome Žemei ją saugoti, puoselėti ir mylėti.

                                              Auklėtoja Žydrūnė Guobytė

 

nuotraukos

1.9Kovo 21 d. pas mus lankėsi Utenos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai: Vitalijus Liuima, Andrius Banys ir mūsų darželio ugdytinių tėveliai Tomas Didžgalvis ir Raimondas Kavaliauskas. Vizito tema ,,Nežaisk su ugnele'' vaikams buvo ypač įdomi ir naudinga. Vaikai sužinojo, kodėl negalima deginti žolės, kur galima kurti laužą ir kaip elgtis kilus gaisrui. Buvo pademonstruota  gaisrų gesinimo įranga ir dūmų detektorius. Vaikams buvo didelis džiaugsmas  įlipti į gaisrinę mašiną, pasimatuoti gaisrininko šalmą bei klausytis įdomaus ir naudingo pasakojimo.

Dėkojame už apsilankymą ugniagesiams gelbėtojams. Ačiū jiems ir sėkmės, o mes pasižadame nežaisti su ugnimi, būti atsargūs, saugoti save ir kitus, tausoti gamtą.

                                   Auklėtoja Neringa Šeikienė

nuotraukos

1Šią savaitę priešmokyklinės „A“ grupės vaikai kalbėjosi apie žmogaus gyvenimo liniją, diskutavo apie amžiaus tarpsnius. Ketvirtadienį apsilankė Socialinės globos namuose. Ten jie apžiūrėjo gyventojų darbų parodą, piešė, žaidė žaidimų kambaryje ir vaišinosi. Kartu su užimtumo specialiste Danguole darė velykinius krepšelius. Buvo labai smagu.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vilma Židonienė

 

 

 

nuotraukos