8.22017 metų gegužės mėnesio pradžioje, atsiliepę į Vilniaus lopšelio – darželio „Rūta“ kvietimą dalyvauti tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“,  pasėjome su vaikais moliūgų sėklas ir išsiuntėme registracijos laišką. Netrukus buvome priimti į šį projektą. Prižiūrėjome, laistėme, stebėjome, džiaugėmės pasirodžiusiais daigeliais. Artėjant vasarai, atostogoms, susirinkę pasidalinome daigais. Vaikai įteikė daigelių indelius tėveliams, kad visi kartu pasodintų ir rūpintųsi, augintų, prižiūrėtų jaunuosius moliūgėlius iki subrandins vaisius.

Vasaros metu augino, fotografavo ir siuntė auklėtojai nuotraukas iš savo sodybų, daržų, balkonų.

Atėjus rudeniui, rugsėjo mėnesio paskutinę savaitę, jau užaugę moliūgai atkeliavo į darželį „Pelėdžiukų“ grupę. Ant palangės organizavome parodą, lyginome dydžius, spalvas, bandėme kelti, nešti, apkabinti.

Paskutinę mėnesio dieną, Pasaulinę širdies dieną, apsirengėme oranžine apranga, stebėjome moliūgų augimo nuotraukas, piešėme, lipdėme ir aplikavome  moliūgėlius, pasigaminę emblemas su moliūgėliu – širdele, pasidabinome patys ir padovanojome kaimynų grupės vaikams ir auklėtojoms. Vaikams buvo smagu ir gera dovanoti, apkabinti, pasidžiaugti kartu.

Lauke, išnešę moliūgus, išdėliojome Linksmuką, o nuotrauką nusiuntėme Oranžinio traukinio projekto organizatoriams. Taip pat aprašėme Oranžinės dienos įspūdžius: džiaugsmą, šypsenas, patirtus įspūdžius. Vaikai labai nustebo radę moliūgo viduje tokias pačias sėklas, kokias ir pasėjo pavasarį.

Auklėtoja Aldona Krastinienė

4.2